KONST / Litografier / Färglitografi 12599197
nr 1259 9197
Ivan Ivarson
(1900-1939), Sverige
Färglitografi, Man i båt, signerad i trycket. Motivet: 41x46
Ivan Ivarson, svensk målare född i Göteborg 1900, död i Paris 1939.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:56:54
2/6 22:07:32
Ivan Ivarson
Läs mer om Ivan Ivarson